Çalışan – Emekli Değerli Astsubay Topluluğu;

ÇALIŞAN – EMEKLİ DEĞERLİ ASTSUBAY TOPLUMU;

OKUYANLAR, LÜTFEN BU YAZIYI TÜM ARKADAŞLARINIZA GÖNDERİNİZ. TELEFONUNUZA KAYDEDİP KAHVEHANELERE, PARKLARA, TEMAD ŞUBELERİNE GÖTÜRÜP ORADAKİLERE DE OKUYUNUZ.

1.) DAVA ARKADAŞLARIMIZIN ORGANİZASYON ÇABALARI, EMEKLERİ İLE ŞEHİR ,BÖLGE DEMEDEN KATILAN BİNLERCE DAVA İNSANLARIMIZLA ASTSUBAY HAK VE ADALET KAVGAMIZDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YOL ALDIK.

2.) BU EYLEMLERİ YEREL SEÇİME BEŞ KALA ZAMANLAMASI ÇOK DEĞERLİ BİR SÜREÇTE YAPTIK. SİYASETE ,HÜKÜMETE, SARAYA, YARGIYA, İŞ DÜNYASINA, MEDYAYA GÜCÜMÜZÜ ANIMSATTIK. ÜLKE GÜNDEMİNE İLK SIRADAN GELİP OTURDUK.

3.) UZUN YILLAR BOYUNCA İLLEGAL İLAN EDİLEN, BASKILANAN İNSANİ ADALET ARAYIŞIMIZDA ARTIK TÜM ÇALIŞAN VE EMEKLİ SUBAYLAR DA, GENELKURMAY DA, MİLLİ SAVUNMA DA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DA BU GÜN BİZE SAYGI DUYUYORLAR HATTA GEÇMİŞİN PİŞMANLIĞI İÇİNDE BU GÜN RUHEN VE KALBEN DAVAMIZA MANEVİ DE OLSA DESTEK OLUYORLAR.

4.) DEĞERLİ ASTSUBAYIM, SAYGIN VE ONURLU EMEKLİMİZ HER 10 EMEKLİ ASTSUBAYDAN BİR TANESİ ANKARA- İZMİR- İSTANBUL EYLEMİNE KATILARAK BU DAVAYI ONURLANDIRDILAR. O BİR ARKADAŞINIZLA BU BÜYÜK GÜÇ SAĞLANDI.

5.) KENDİ YÖNETİCİLERİMİZCE İTİBARSIZLAŞTIRILAN TEMAD YÜZÜNDEN ASTSUBAYA BU GÜNE KADAR DUYULMAYAN SAYGI VE İTİBAR; MEYDANLARDAKİ O YÜREKLİ DAVA İNSANLARININ YARATTIĞI O BÜYÜK GÜÇ SAYESİNDE BU GÜN ARTIK YENİDEN DUYULUR HALE GELDİ.

6.) 1951 DEN BU GÜNE SUBAYI GENERAL, CUMHURBAŞKANI YAPAN BİR TAŞIYICI MERDİVENDİK, BASAMAK İDİK. ASKERİ VESAYETİN SOPASI, ASKERİ YARGININ KİTABI, NAFAKANIN RIZKIN EN YOKSULU İDİK. SİSTEMİN EZİCİ ÇARKLARI HEP BİZLERE ÇALIŞTI. BİZİ ÖĞÜTTÜ, UN ETTİ. POSAMIZI DA SOKAKLARA ATTI. KAPILARA KUL KÖLE ETTİ.

7.) BU GÜN ARTIK KENDİMİZİZ. DÜNYAYI GÖRÜYORUZ. ADALETİ OKUYORUZ. BİLGİLİYİZ, BİLİNÇLİYİZ, AKILLIYIZ. ŞİMDİ MEYDANLARDA BÜYÜYEREK BAŞIMIZI ARŞA ,BULUTLARA TAŞIYORUZ. O SIRTIMIZDAN, ELİMİZDEN, GÖVDEMİZDEN OLUŞAN NANKÖR BASAMAKLARA ARTIK PAŞALAR DEĞİL, BİZLER TIRMANIYORUZ. ARTIK GÜNEŞİ GÖRÜYORUZ. DERİN BİR NEFES ALIYORUZ.

8.) ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ARTIK PAZARLIK MASASINA OTURMA DÖNEMİMİZDİR. DİMDİK ,BÜKÜLMEDEN, ANAYASAL, HUKUKSAL, İNSANİ, MESLEKİ KAYIPLARIMIZIN VE YAŞATILAN UZUN YILLAR UTANCININ HESABINI GÖRMEYE HAZIRLANIYORUZ.

9.) BİZLER CUMHURİYET TARİHİMİZ BOYUNCA SADECE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN SADIK MUHAFIZLARI, ASKERLERİ OLMAYI BAŞARDIK. ASLA ÜNİFORMAMIZA LEKE SÜRDÜRMEDİK. ANAYASAYA HEP BAĞLI KALDIK.BU GÜN ARKAMIZDA EN UFAK BİÇİMDE VATANA ,MİLLETE HIYANET LEKESİ BIRAKMADAN İNSAN ADALETİMİZİ TALEP EDEBİLME , MESLEK ONUR VE HAYSİYETİMİZİ ,ÇALINAN YILLARDAN GERİ ALABİLME BİLİNCİNDE VE İDRAKİNDE OLMANIN GURURU İÇİNDE HAKLI EYLEMLER YAPIYORUZ.

10.) “ BİRLEŞE BİRLEŞE BÜYÜYEREK KAZANACAĞIZ” SÖZÜ MEYDANLARDA PERÇİNLENDİ. SİZLERDE BUNU GÖRDÜNÜZ, ORADA OLMASANIZ DA YAŞADIĞINIZ ŞEHİRLERDEN GÖZLERİNİZ YAŞARARAK İZLEDİNİZ.

11.) ARTIK YOLUN SONUNA GELDİK. 73 YILLIK ACI BİR HİKAYEYİ UMUTLA NOKTALAMAYA AZ KALDI.

12.) BU YAZIYI BİRBİRİNİZE OKUYUNUZ. YÜREĞİNİZİ KABARTINIZ, DOĞRULUP SİLKİNİNİZ, KORKMAYINIZ. CESARET BİZİM MAYAMIZ , İLACIMIZ.

13.) BİZLERİ KÖLE SANANLARA GÖSTERDİK Kİ, BİZLER CUMHURİYETİZ, BİZLER KUVAYİ MİLLİYEYİZ, BİZLER, MUSTAFA KEMALLERİZ, BİZLER MUHASIR MEDENİYETİZ. BİZLER BU CUMHURİYETİN YEGANE TEMİNATIYIZ.

14.) BUNDAN SONRAKİ MEYDANA ,ÇAĞRIYI KİMDEN DUYARSANIZ, OTOBÜSÜ, ARACI KİMDEN BULURSANIZ, ŞAPKANIZI ALIP GELİNİZ.İNATLA, HIRSLA GELİNİZ. KAHIR YÜKLÜ O BİTAP MESLEKTAŞINIZI DA SÜRÜKLEYİP GETİRİNİZ. SİZİ OTURTACAK SANDALYEMİZ , ELİNİZİ ÖPECEK ON BİNLERİMİZ VAR ÇEKİNMEYİNİZ..

15.) YOKUŞU TIRMANDIK. ARTIK DÜZDEYİZ. 73 YILLIK HESAP PUSULASINI VERMEYE AZ KALDI. MEYDANLARDA BÜYÜYEN HAYKIRIŞLARA , ADAM GİBİ ADAMLARA İNANINIZ.

16.) BÜYÜYEREK, ÇOĞALARAK, MEYDANLARA TAŞARAK, SEL OLDUK BENTLERİ,SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ.

17.) VALLAHİ BAŞIMIZI KALDIRIYORUZ. BİLLAHİ BELİMİZİ DOĞRULTUYORUZ. YEMİN OLSUN KAHIRDAN KURUYAN GÖZ YAŞIMIZI ARTIK KURUTUYORUZ.

18.) BUNDAN SONRAYA AZ KALDI. SON MEYDANA ÇIKIYORUZ. SON KALEYİ KUŞATIYORUZ.

19.) ARTIK HEPİNİZİ BEKLİYORUZ. ARTIK HEPİMİZ SARILIP O HALKIN MEYDANLARINDA KUCAKLAŞIYORUZ.

20.) BU DAVET BİZİM, BU HASRET BİZİM. BU DAVA HEPİMİZİN.

BU GÜN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİN YIL DÖNÜMÜ. O BİNLERCE İSİMSİZ KAHRAMANI, O ONBEŞLİLERİ, KINALI KUZULARI, ŞÜKRANLA, MİNNETLE, YAD EDEREK BU BÜYÜK ZAFERİ ANIYORUZ.

ONLAR BİR ASIR ÖNCE ÇELİKTEN GÖVDELİ, YÜZLERCE AZGIN NAMLULU YÜZ GEMİDEN MÜRETTEP YEDİ DÜVELE DUR DEDİLER BAŞARDILAR, BİZ Mİ BAŞARMAYACAĞIZ.

SAYGI VE SEVGİMLE

ADNAN FUAT ÖZDEMİR

18.03 2024

ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR.