Emekli Maaşı Sistemi (EMS) Yeni Uygulaması

Emekli Maaşı Sistemi (EMS) Yeni Uygulaması Hakkında Bilgilendirme

DUYURULARI TELEGRAMDAN TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

OYAK’ın 62’nci Olağan Genel Kurulu 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü toplanmış ve 2021 yılı nema oranı %83,5 olarak kesinleştirilmiştir.

Emekli Maaşı Sistemi’nde üyelerin rezervleri esas alınarak, kesinleşen nema oranına göre hesaplanan gelirden, üyelerin tercihine göre net kâr payının (masraf ve riziko primleri kesildikten sonra) en fazla %50’si garanti edilen gelirle birlikte aylık/üçer aylık dönemlerde ödenmekte, kalan kısmı rezervlerine ilave edilmektedir.

Dileyen üyelerimiz maaş (kâr payı) alma oranlarını %1 ile %50 arasında kendi tercihleri doğrultusunda belirleme imkânına sahiptirler. Herhangi bir beyanı olmayan üyelerimizin aylık/üçer aylık gelir ödemeleri en fazla maaş (kâr payı) alma oranı olan %50 oranı esas alınarak yapılmaktadır.

62’nci Olağan Genel Kurul kararı doğrultusunda güncellenen Emekli Maaşı Bağlanması Hakkında Yönetmelik’in ilgili hükümleri uyarınca, EMS üyeleri maaş (kâr payı) alma oran tercihini Olağan Genel Kurul’dan sonraki ilk iş gününden itibaren 7 gün içerisinde değiştirebileceklerdir. Yeni uygulama ile üyelerimiz, maaş (kâr payı) alma oran tercihlerini kesinleşen nema oranına göre değiştirerek yeni dönemde alacakları geliri ihtiyaçları doğrultusunda belirleyebilecek, gelir ve rezervlerini yönetebileceklerdir.

Bu çerçevede, 16 Mayıs 2022 saat 09.00 ila 22 Mayıs 2022 saat 23.59 arasında OYAK Mobil Uygulama veya OYAK Web Sitesi/Online Üye Hizmetlerinden tercih işlemleri yapılabilecek, işlem yapılmaması durumunda mevcut tercihler geçerli olacaktır.

EMS’de maaş (kâr payı) alma oran tercihi bilgilendirme videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Yukarıdaki rakamsal veri ve açıklamalar üyelerimizi yalnızca bilgilendirmek amacıyla ve OYAK’a intikal etmiş en son kayıtlara göre varsayımsal olarak düzenlenmiştir. Üyelerimizin üyelik ilişkisi son bulmadan OYAK’tan herhangi bir alacağı doğmayacağı gibi; bilgilendirme amacıyla verilmiş bu kayıtlar hukuki anlamda üzerinde tasarruf edilebilir bir alacak hakkı veya hesap bakiyesi bulunduğunu göstermemektedir.