MSB.LIĞI SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI ÇAĞRI DUYURUSU

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI ÇAĞRI DUYURUSU

DUYURULARI TELEGRAMDAN TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları

08-09 Eylül 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da icra edilecektir.
2.
 Adayların seçim aşamaları;
Birinci Gün (08 Eylül 2021):        

a. Evrak Kontrolü        

b. Fiziki Değerlendirme (Boy-kilo ölçümü)      Tablo-1        

c. Kişilik Değerlendirme Testi        

ç. Fiziki Yeterlilik Testi                                        Tablo(2-3)                

(1) 400m koşu                

(2) Mekik                

(3) Şınav
 İkinci Gün (09 Eylül 2021):        

a. Mülakat        

b. Hastanelere sevk evrakının adaylara teslim edilmesi.
3. Adayların aşağıda belirtilen evrak ve malzemeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir;        

a. Şeffaf Kapaklı Mavi Dosya        

b. Aday Çağrı Belgesi        

c. 2021-YKS Yerleştirme Sonuç belgesi        

ç. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı)        

d. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu             Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar sınavlara alınmayacaktır.        

e. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi               Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir.


4. Adayların eksik evrak olması halinde işlemlerini kolayca tamamlamaları için e-devlet şifrelerini bilmeleri gerekmektedir.
5. Seçim aşamalarından başarılı olarak “Diğer Fakültelerde Askeri Öğrenci Olur” raporu alan adaylardan kesin kayıt aşamasında nüfus cüzdanı ve fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, 2021-YKS Yerleştirme Sonuçları belgesi ile Yüklenme ve Kefalet Senedi ayrıca istenecektir.
6.MSÜ 2021 Askeri öğrenci temini sürecinde “Askeri Öğrenci Olur” kararlı sağlık kurulu raporu alan adaylar yeniden hastaneye sevk edilmeyecek, mevcut raporları kabul edilecektir. Olumsuz raporu olan adaylar yeniden hastaneye sevk edilecektir.
7. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, belgelerin asıllarını teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
8. Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri ikinci maddede belirtilen seçim aşamalarının tamamlanması ve intibak eğitimi sonrasında yapılacaktır.
9. Adaylara tebligatlar İnternet veya SMS vasıtasıyla yapılacağından cep telefon numaralarını seçim merkezine geldiklerinde güncellemeleri önem arz etmektedir. Söz konusu duyurular tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile tebligatta bulunulmayacaktır.
10. Adaylar çağrıldıkları gün boy-kilo ölçümü ve fiziki yeterlilik testine tabi tutulacaklarından spor kıyafeti (eşofman, spor şortu/taytı, spor fanilası ve spor ayakkabısı) ile gelmeleri veya yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
11. Sınavlar süresince adaylara su ve kumanya verilecektir.
12.Tablo 1, 2 ve 3’e “Duyuruya İlişkin Dosyalar” kısmından ulaşabilirsiniz.
13. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…
UYARI: Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.    Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacaktır.  Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.  İlave sorularla ilgili irtibat numarası      : 0 (312) 562 05 43  Belgegeçer (Fax)                                   : 0 (312) 319 43 67

Duyuruya İlişkin Dosyalar
Tablo_1 indirmek için tıklayınız.
Tablo_2 indirmek için tıklayınız.
Tablo_3 indirmek için tıklayınız.