Mustafa Kemal ATATÜRK’e Mektup Hazırlayan: Gökhan GÜL

GÖKHAN GÜL

1975 yılında Erzincan’da eğitime yıllarca hizmet etmiş,modern ve çağdaş bir anne babanın oğlu olarak doğdu. 1986 yılında Gazi İlköğretim Okulundan, 1989 yılında ise Erzincan Kazım Karabekir lisesi ortaokul kısmından derece ile mezun oldu.Müziğe ve askerliğe olan ilgisinden dolayı Ankara’da bulunan, Askeri mızıka okulunu kazanarak dört yıllık lise eğitimini derece ile tamamladı. 1993 yılında Deniz Kuvvetlerine korno icracısı olarak atanan Gökhan Gül, 1997 yılında Üniversiteyi kazanarak Kocaeli Üniversitesi GSF.Müzik Bilimlerinden (Flutist) Fakülte ikincisi olarak 2001 yılında mezun oldu. 2013 yılında atandığı Milli Savunma Üniversitesinde repertuar kısım amiri ve Öğretim görevlisi olarak devam etti. 2016-2019 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi GSF. Müzikoloji bölümünde Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2017 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emriyle Denizyıldızları Caz Orkestrasına görevlendirildi.Müziğe olan aşkı,onu başarıdan başarıya taşıdı.Ayrıca çeşitli orkestralarda bas gitarist, trompetist, flutist, aranjör ve solist olarak görev aldı.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra sı(korno),Topkapı Orkestrası(Basgitarist),Başkent Oda Orkestrası(korno),Üç Kuruşluk Opera Türkiye Promier(Trompet-Aranjör),
TRT “Gecenin İçinden” Canlı yayını programı(Solist-Başgitarist),TRT Radyo müzik programı,Gece Mızıkacıları(Trompet ,bağlama, flutist),gibi çeşitli orkestra ve sayısız temsillerde yer aldı.
Denizyildızları Caz Orkestrası ile Ertuğrul ÇAYIROĞLU, Adela ÖZCAN, Oya ŞAR, Durul GENCE, Erkut TAÇKIN, Kamil ÖZLER, Somer SOYATA (Erkan GÜRSAL ), Ersin YÜCE, Özden ULUGÖL, Şenol TALINLI, Ferda YETİŞER, Görkem Ezgi YILDIRIM, Emre AKKUŞ, Cem Beran SERTKAYA, Arda Doğan, Mert ÖZDEMİR , Aydın ÖZARI, Ömür GÖKSEL, Dilek SERT ERDOĞAN, Sibel KÖSE, Su İDİL, Ülkü AYBALA SUNAT, Hüsnü ŞENLENDİRİCİ, Soner ARICA,Eda BERKER gibi daha sayamadigimiz birçok sanatçıların yer aldığı konserlerde solist, icracı ve sunucu olarak görevler aldı.
Başarılar birbiri ardına gelmeye devam etti.
Birçok senfonik eser, oda müziği, marş, caz formunda eserler, türküler, koro eserleri, yabancı ve Türkçe popüler şarkılar icra edip Seslendirerek Yurtiçi, Yurtdışında Türk müziğini ve dünya müzik örneklerini öz kültürümüz ile harmanlayarak dünyaya tanıtan ekiplerde yer aldı.
Milli Savunma Sakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı adına hazırlanan, ordu belgesel filmlerine ait birçok jenerik müziği besteledi. Akbank, Bodrum, Ankara, İzmir Uluslararası Caz Festivali gibi birçok festivallerde yer aldı. Türkiye’nin kıyısında bulunan tüm şehirler başta olmak üzere, Polonya, Almanya, İspanya, Misır, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Kıbrıs, Pakistan, Romanya, Ukrayna,Tunus ve İtalya’da ülkemizi temsil etti.
Birçok Gazete ve dergide röportajları yayınlandı.
TV kanallarında ve radyo kanallarında Müzik çalışmalarını sergiledi.Türk Müziğine ve dünya müziğine katkılar sağladı.
2020 yılında kendi isteğiyle Türk Deniz Kuvvetlerinden emekli oldu.