Pasaport Müracaat İşlemleri.

Pasaport Müracaat İşlemlerine Esas Kadro-Derece Konulu Yazının Verilmesi

K.K.K.lığından emekli ve istifa ederek ayrılan personel 5682 Sayılı Pasaport Kanunun 14’üncü maddesine (emeklilik veya çekilme sebepleri ile vazifelerinden ayrılmış olanlara) istinaden yeniden hususi pasaport çıkartmak veya yenilemek maksadıyla, “Kadro-Derece” konulu yazıyı K.K.K.lığının Emeklilik Şube Müdürlüğünden temin ederek ikamet ettiği ildeki “İl Nüfus Müdürlüklerine” başvuru yapmaktadır.

K.K.K.lığı Emeklilik Şube Müdürlüğünce personelin talebi halinde yalnızca personele ait kimlik bilgileri, öğrenim, ayrılış nedeni ve kadro derece bilgilerini içerir belge gönderilmektedir.

Emeklilik Şube Müdürlüğü Belgegeçer Numarası: 0312 419 09 21 İrtibat Tel.No.:0312 411 3166

Belgegeçer ile gönderdiğiniz dilekçenin ulaşıp ulaşmadığını cihazın gönderim raporundan teyit etmeniz mümkündür.

Dilekçenize 1-2 gün içerisinde işlem yapılarak, talep ettiğiniz yazı, dilekçenizde belirttiğiniz adrese PTT aracılığıyla gönderilecektir. Kadro-Derece konulu yazının, PTT tarafından adresinize tahmini ulaştırılma süresi asgari 10-15 gündür.

Personelin şahsen müracaatı halinde, talep ettiği belge 5 dakika içerisinde teslim edilmektedir.

Asıl Hak Sahibi Dilekçe Örneği için TIKLAYINIZ

Aile Fertleri Dilekçe Örneği için TIKLAYINIZ

HAVA KUVVETLERİ PERSONELİ İÇİN TIKLAYINIZ

DENİZ KUVVETLERİ PERSONELİ İÇİN TIKLAYINIZ

Harp veya Vazife Malulü Aylığı Bağlananlara Hususi Pasaportu için TIKLAYINIZ

KAYNAK :K.K.K.

YEŞİL(HUSUSİ)PASAPORT İŞLEMLERİ :

Yeşil(Hususi)Pasaport almak için bulunduğunuz ilin Nüfus İşleri İl Müdürlüğü (randevu.nvi.gov.tr ) yapılacak işleri öğrenebilirsiniz ancak biz kısaca bir iki konuyu hatırlatacağız ki işiniz daha kolay olsun.
      –Pasaport için uygun Biyometrik fotoğraf çektiriniz,
      -Çok eski ise TC Nüfus Cüzdanınızı da yeni fotoğrafla yenileyiniz,

     -Unvan ve kadro derece belgesini KKK Emekli Şb.den alınız/telefon ile isteyiniz adresinize gönderiliyor(0312 4113150) (Emekli olduktan sonra hiç pasaport almadıysanız veya Nüfus İşleri Müdürlüğünden pasaport işlemi yapmadiysaniz),
     -Nüfus İşleri İl Müdürlüğünden İnternetten randevu alınız,
     -Biyometrik fotoğraf (2adet), TC.Nüf.Cüz. ve varsa eski pasaportunuzla randevu saatinden makul bir süre önce Nüfus İşleri İl Müdürlüğünde bulunun,
     – Belirtilen Bankalara her kişi için ayrı Yeşil Pasaport ücretini (vize ücreti değil) yatırın makbuzu alın ve parmak izi masasında
işleminizi yaptırın,(vergi müdürlüğü, AKBANK ,HSBC ,ING ,ZİRAAT BANKASI, GARANTİ BANKASI , HALK BANKASI,İŞ BANKASI,VAKIFBANK,YKB)
.    
     – Elinizdeki bu belgelerle randevu saatinizde Yeşil(Hususi)Pasaport bankosunda işlemlerinizi bitirin(iki gün içinde PTT kargo ile evinize teslim edilecektir.).
NOT:1)TC Nüfus bilgileri değişebiliyor. Yani doğum yeriniz daha önce ilçe yazılı iken sizin haberiniz olmadan köyünüz yazılabilir dolayısıyla pasaport işleminizi yaptıramazsınız. Bu nedenle ya Nüfus Cüzdanınızı yenileyin ya da kontrol ediniz.
        2) Daha önce Nüfus İşleri İl Müdürlüğünden pasaport aldı iseniz tekrar müracaatta Unvan ve kadro derece belgesine gerek yoktur.
        3) NÜFUS İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İNTERNET SAYFASINDAN ( https://www.nvi.gov.tr ) DAHA DETEYLI BİLGİLERİ GÖREBİLİSİNİZ.