ANTALYA Garnizon Komutanlığına Teşekkürler

ANTALYA Garnizon Komutanlığına Teşekkürler

1.            Havaların her yıl fazla ısınması, Antalya ve Akdeniz bölgesinin neminden dolayı insanlar mümkün olduğu kadar kısa pantolon, eşofman ve ince kıyafet giyme mecburiyetinde kalmaktadır.

2.            Silahlı kuvvetler personelinin ve emeklileri ile ailelerinin giyimlerinde daha örnek olması düşünülerek kendi sosyal tesislerine giriş de, diğer kamu tesislerinde yasak olmamasına rağmen kısa pantolon ile girişi yönetmelikle olması nedeni ile yasaklamıştı.

3.            Bu uygulamanın yanlış olduğunu başta Milli Savunma Komisyonu ve Antalya Milletvekilleri ile ilgili mercilere yazılı olarak iletmemiz neticesinde bu uygulamadan Antalya Kışla Gazinosunda iklim şartları göz önüne alındığında gelen ailelerin mağdur olmaması için bu uygulama esnetilmiştir.

4.            Bizlere anlayışlı davranan başta Antalya Garnizon Komutanımız ve Antalya Kışla Askeri Gazino Komutanı ile personeline teşekkür ederiz.

5.            Sosyal tesislerden faydalanan personel ve emeklilerinin kıyafetlerine daha titiz davranacağı görüşündeyim.

Ahmet Öztaş

Em.K.Per.Asb.

ANTALYA